Jak wybrać pożyczkę na remont mieszkania?

Marzy ci się remont domu? A może od dawna chcesz wymienić meble w salonie lub przemalować kuchnię? Niezależnie od tego, jakie planujesz zmiany, remont niesie ze sobą duże koszty. Nawet niepozorne zmiany w łazience mogą wiązać się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych! Jednym ze sposobów na szybki zastrzyk potrzebnej gotówki jest pożyczka na remont mieszkania. Przeczytaj, jak znaleźć najlepszą opcję kredytu.

Kredyt gotówkowy

Wszystko zależy od tego, ile potrzebujesz pieniędzy. W przypadku, gdy wydatki zamkną się w kwocie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, najlepiej wziąć kredyt gotówkowy w banku.

Świetnym rozwiązaniem jest także pożyczka online. Jeśli zdecydujesz się na ten sposób, przemyśl czas trwania pożyczki oraz wysokość rat. Doradcy finansowi zalecają zazwyczaj wybranie dłuższego czasu spłaty jako bezpieczniejszej opcji. Pożyczka online to z pewnością najszybszy sposób na potrzebny zastrzyk gotówki.

Jeśli więc planujesz dość mały remont, rozejrzyj się za najlepszą dla siebie opcją w szerokiej gamie dostępnych na polskim rynku „chwilówek”.

Pożyczka na remont mieszkania ma również tę zaletę, że można ją dostać bardzo szybko i bez zbędnych formalności. Jeśli dostarczysz parę potrzebnych dokumentów, pieniądze mogą znaleźć się na twoim koncie już w ciągu paru godzin.

Kredyt hipoteczny

Pożyczka online, nawet taka oferująca świetne warunki, nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, gdy planujesz bardzo duży remont. Wydatki rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych najlepiej sfinansować przy pomocy kredytu hipotecznego.

Aby uzyskać taką dużą „pożyczkę” na remont mieszkania, trzeba posiadać nieruchomość, i to taką, która nie jest już obciążona hipoteką.  

Warto również wiedzieć, że kredyt hipoteczny wiąże się ze znacznie dłuższym czasem oczekiwania. Najpierw musisz sporządzić kosztorys prac remontowych oraz wycenę nieruchomości.

Następnie sporządzony wniosek składasz w banku, który może rozpatrywać twoje podanie przez co najmniej miesiąc. Dodatkowo po skończeniu remontu będziesz zobowiązany złożyć raport i dokumentację wszystkich wykonanych prac.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *