money

Pożyczki online – jak wybrać najlepszą

Finansowanie bieżących potrzeb za pomocą pożyczek online z roku na rok staje się coraz  częstszą alternatywą dla produktów bankowych. Nic w tym dziwnego, w końcu coraz więcej osób docenia potencjał nie tylko zakupów online, ale również załatwiania wszelkiego rodzaju spraw urzędowych. Czemu by więc nie skorzystać również z pożyczki przez internet? Sprawdźmy, jak spośród dostępnych na rynku pożyczek online wybrać tę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom.

Pożyczkodawca godny zaufania

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty firmy pożyczkowej, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dany pożyczkodawca jest firmą polecaną przez innych i tym samym godną zaufania. Zacznijmy więc  przyjrzenia się stronie internetowej i sprawdzenia między innymi tego:

  • czy oferta na niej jest zaprezentowana w sposób czytelny i zrozumiały?
  • czy na stronie znajduje się informacja o wysokości RRSO?
  • czy na stronie podane są dane teleadresowe firmy pożyczkowej?

Dobrym pomysłem będzie również podpytanie znajomych, czy korzystali kiedykolwiek z usług danego pożyczkodawcy, a jeśli tak, to czy poleciliby je innym.

Dużym plusem dla firmy pożyczkowej będzie również przynależność do Związku Firm Pożyczkowych, który zrzesza firmy oferujące pożyczki pozabankowe spełniające określone w Statucie organizacji standardy biznesowe i etyczne. Zatem pożyczkodawca, który może poszczycić się członkostwem w ZFP może zasługiwać na miano firmy godnej zaufania.

 

Oferta szyta na miarę

Gdy już wybierzemy godną zaufania firmę, czas na wybór odpowiedniej oferty, która spełni nasze oczekiwania. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na kwotę, jaką dana firma jest nam w stanie zaoferować. Jeśli zależy nam na szybkiej pożyczce w niewielkiej kwocie, np. 500 zł, nie ma sensu brać pod uwagę ofert firm, w których minimalna kwota pożyczki wynosi 800 czy 1000zł. Wówczas bowiem musielibyśmy wnioskować o kwotę wyższą niż w rzeczywistości jest nam potrzebna. Kolejną kwestią jest termin spłaty. Jeśli jesteśmy pewni, że pożyczkę możemy bez problemu spłacić w ciągu miesiąca, wybierzmy ofertę pożyczki na 30 dni zamiast na 3 miesiące czy dłużej. Zawsze lepiej jest pozbyć się zobowiązania szybciej, jeśli tylko mamy taką możliwość, niż określić odległy termin spłaty, który nie tylko podniesie koszt pożyczki, ale również może skutkować tym, iż zwyczajnie zapomnimy w terminie uregulować dług.

 

Wybór zbyt krótkiego terminu spłaty też nie zawsze bywa dobrą decyzją. wyobraźmy sobie, że wnioskujemy o pożyczkę na 7 dni licząc na to, że do tego czasu wypłata wpłynie już na nasze konto, gdyż akurat za tydzień mija termin, w którym zwykle otrzymujemy pieniądze na konto. Możemy się jednak niemile zaskoczyć, gdy okaże się, że pracodawca dokonał przelewu zbyt późno i bank nie zdążył zaksięgować wpłaty w terminie. W tej sytuacji nie będziemy w stanie uregulować zobowiązania w terminie i firma pożyczkowa słusznie może naliczyć nam odsetki z tytułu nieterminowej spłaty pożyczki online. Warto wziąć pod uwagę również i takie okoliczności i dodać przynajmniej kilka dni zapasu, wnioskując o pożyczkę na przykład na 10 dni.

 

Pożyczka za darmo? Czemu nie!

Ciekawą propozycją są również pożyczki online za 0zł. Tego rodzaju produkty oferowane są przez firmy pożyczkowe nowym klientom. Darmowa pożyczka to taka, której kwota spłaty wynosi dokładnie tyle, ile kwota wybrana w formularzu pożyczkowym.  Warto jednak pamiętać, iż pożyczka ta będzie tylko wtedy darmowa, jeśli całe zobowiązanie uregulujemy w wyznaczonym w umowie terminie.W przeciwnym razie pożyczkodawca, podobnie jak w przypadku każdej innej oferty, będzie miał prawo doliczyć nam odsetki za brak terminowej spłaty.

Decydując się na skorzystanie z pożyczki online, pamiętajmy o wzięciu pod uwagę powyższych elementów, dzięki czemu zyskamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *