kredki

Jak otrzymać pożyczkę na wyprawkę szkolną?

Początek jesieni to dla rodziców i ich dzieci okres szczególnie intensywny. Powrót do szkoły wiąże się z wieloma emocjami oraz mnóstwem… wydatków. Zastanawiasz się, skąd wziąć gotówkę na kupno wszystkich potrzebnych podręczników i przyborów szkolnych? Dobrym rozwiązaniem na takie potrzeby finansowe są pożyczki online. Sprawdź, jak w kilku krokach otrzymać szybki zastrzyk gotówki.

Zaplanuj wszystkie wydatki

Na samym początku powinieneś dobrze wiedzieć, ile będziesz potrzebował pieniędzy. Aby poznać konkretną kwotę, zaplanuj wszystkie niezbędne koszty. Sprawdź naszą przydatną ściągę – wypisaliśmy dla ciebie wszystko, czego potrzebuje pierwszoklasista, aby zacząć swoją szkolną przygodę.

Wyprawka dla ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej powinna zawierać:

  • podręczniki i książki szkolne – sprawdź, czy nie jesteś upoważniony do otrzymania ich za darmo, zgodnie z rządowym programem „Wyprawka Szkolna”
  • plecak lub tornister – 70-200 zł
  • zeszyty w kratkę i linie – ok. 1,2 zł za sztukę
  • piórnik z całym wyposażeniem – 40-70 zł
  • bloki rysunkowe w formacie A4 – 3-4 zł
  • strój na WF i eleganckie ubrania na szkolne gale – po 50-100 zł

Określ budżet i znajdź dobre pożyczki online

Znasz już potrzebne kwoty; wyprawka szkolna będzie cię kosztowała w granicach 200 a 500 zł (bez podręczników). Jeśli twój domowy budżet nie udźwignie takich kosztów, weź prostą i szybką chwilówkę. Pożyczki online nie wymagają wielu formalności, a otrzymane pieniądze znajdą się na twoim koncie nawet w ciągu godziny. Aby dostać potrzebne pieniądze, wystarczy wypełnić proste zgłoszenie na stronie internetowej wybranej instytucji pożyczkowej, wpisać swoje dane osobowe (dowód osobisty zwykle w zupełności wystarczy) i wysokość kwoty, którą chcesz pożyczyć.

Pamiętaj, że pożyczki online, nawet jeśli reklamowane jako „darmowe”, zawsze wymagają terminowej spłaty (zazwyczaj jest to 30 dni). Jeśli nie wywiążesz się z obietnicy uregulowania należności, będą cię czekały wysokie odsetki. Nie zapomnij więc uwzględnić wymaganej kwoty w swoim budżecie na następny miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *