dolary

Jak Credit Check pomaga w otrzymaniu pożyczki?

Wielu Polaków decyduje się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. O ile zobowiązanie spłacamy w terminie, nie powinniśmy mieć żadnych problemów; trudności pojawiają się wtedy, gdy zaczyna brakować środków do spłacenia długów. Nowe narzędzie Credit Check pomoże lepiej ocenić własną zdolność do zaciągania zobowiązań. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Osoby, mające w zwyczaju nieterminowo spłacać swoje długi, powinny zacząć się niepokoić. Credit Check powstało bowiem w celu systematycznej weryfikacji, który pożyczkobiorca nie będzie w stanie uregulować należności lub ma skłonność do popadnięcia w spiralę długów.

Jest to ogromna baza danych, zawierająca informacje o klientach – zarówno tych wypłacalnych, jak i nierzetelnych. Narzędzie powstało w odpowiedzi na potrzebę instytucji pożyczkowych, które zmagały się z jednoznacznym określeniem ryzyka wypłacalności każdego, kto wysyłał zgłoszenie o udzielenie pożyczki.

Na bazie ścisłej współpracy z liderami sektora instytucji pożyczkowych powstało rozwiązanie, które z jednej strony ogranicza koszty udzielania pożyczek, chroni przed fraudami i złymi kredytami, a z drugiej strony lepiej chroni konsumentów przed spiralą zadłużenia – opowiada Bartosz Pundyk z Deltavista Services – firmy, która zaprojektowała bazę.

Ochrona przed przekredytowaniem

Credit Check jest idealnym narzędziem do oceny własnej zdolności kredytowej. Osoby, które zbyt pochopnie podejmują decyzje na temat swoich finansów, dostaną „znak ostrzegawczy” w postaci odmowy kolejnego zobowiązania. Dzięki temu unikną przykrej sytuacji pętli zadłużenia i tzw. przekredytowania, czyli posiadania zbyt dużej ilości zobowiązań.

Realna ocena ryzyka dla firm pożyczkowych

Instytucje, które zajmują się przyznawaniem pożyczek, również powinny skorzystać z Credit Check. Bardzo często trudno jest realnie ocenić, czy wnioskujący będzie spłacał zobowiązanie w terminie. Teraz wszystkie dane zostały zebrane w jednym miejscu, a dzięki współpracy z Krajowym Rejestrem Długów możemy mieć pewność, że każda z informacji jest rzetelna i zgodna z prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *