4 sposoby na przechowywanie oszczędności

Masz odłożone nieco więcej gotówki i szukasz sposobu na ulokowanie jej w bezpiecznym miejscu? W dzisiejszych czasach masz do dyspozycji wiele możliwości. Czy powinno to być konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem, a może zwyczajne chowanie gotówki w przysłowiowej skarpecie? Metody tradycyjne mieszają się z tymi niekonwencjonalnymi i tylko od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Przeczytaj o czterech najpopularniejszych.

Konto oszczędnościowe

Zanim zdecydujesz się otworzyć rachunek na swoje oszczędności, dokładnie zapoznaj się z ofertami banków. Czasami dobrze jest otworzyć konto w „swojej” instytucji – masz wtedy wszystko w jednym miejscu, a czasami możesz liczyć na specjalne udogodnienia dla stałych klientów. Z drugiej strony jednak nie ograniczaj się tylko do jednej opcji.

Poszukaj wysokiego oprocentowania i warunków dopasowanych do swoich potrzeb.

 

Sejf w domu

Wbrew pozorom bardzo wielu Polaków wciąż korzysta z tradycyjnego sposobu przechowywania oszczędności w gotówce. Bezpiecznie ulokowane pieniądze możemy schować w profesjonalnym sejfie lub po prostu w dobrze ukrytym miejscu. W takim przypadku pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu gotówki przed wilgocią oraz, oczywiście, kradzieżą.

Zastanów się także nad walutą oszczędności. Złoty, dolar, frank szwajcarski, a może euro? Przeanalizuj kursy walut i sprawdź, która z nich jest najlepiej doradzana w inwestycjach.

Nieruchomości

Kolejna popularna metoda lokowania oszczędności to inwestowanie ich w nieruchomości. Mieszkania, domy czy ziemię zawsze możesz wynająć czy później sprzedać.

Dzięki temu (prawdopodobnie) zwiększysz swój zysk. Pamiętaj jednak o dokładnym sprawdzeniu cen nieruchomości, które z roku na rok stają się coraz droższe. Jeśli jednak uda ci się kupić mieszkanie w korzystnej cenie, taka inwestycja w przyszłości będzie faktycznie przynosiła zyski.

Złoto i srebro

Metale szlachetne cieszą się rosnącą sympatią inwestorów. Sztabki czy monety ze złota lub srebra mają wysoką wartość od wielu lat, a analitycy finansowi nie prognozują w tej sprawie zmian.

Jeśli zdecydujesz się na ten sposób, koniecznie rozejrzyj się za bardzo bezpiecznym miejscem ich przechowywania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *