Jak inwestować w złoto?

Metal szlachetny, który od wieków budzi podziw i wywołuje gorące emocje. Nieśmiertelny w swojej wartości, w ostatnich latach cieszy się ogromną sympatią inwestorów. Mowa tu oczywiście o złocie i możliwościach finansowych, jakie ze sobą niesie. Jak inwestować w złoty kruszec i dlaczego warto się za to zabrać? Przeczytaj najważniejsze porady na ten temat.

Dlaczego warto?

Złoto od wieków jest walutą uniwersalną – uznawaną we wszystkich krajach. Trudno się zatem dziwić, że zarówno inwestorzy, jak i kolekcjonerzy niezwykle doceniają wartość tego metalu i ufają jego wadze. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na bezpieczne ulokowanie swojego kapitału, złoto jest bardzo dobrym wyborem.

Oprócz tego pamiętaj, że:

  •         W czasach rosnącej inflacji posiadanie zawsze kosztownych sztabek jest o wiele rozsądniejsze, niż gromadzenie dużej ilości gotówki w banku.
  •         Złoto jest coraz trudniejsze do wydobycia, a to znacząco zwiększa jego wartość.
  •         Ulokowanie oszczędności w złocie daje nam gwarancję bezpieczeństwa, bo zapotrzebowanie na ten kruszec nigdy nie zniknie.
  •         Posiadanie złota to wygodny i szybki sposób na rozpoczęcie życia w innym kraju, gdy zajdzie taka potrzeba. Kurs wymiany walut nie będzie cię martwił, bo złoty kruszec sprzedasz wszędzie (i to za wysoką cenę).

Gdzie kupować złoto?

Najczęściej doradzanymi formami skupu złota są sztabki oraz monety bulionowe. Dlaczego? Biżuteria, złote figurki czy numizmaty to przedmioty o dość małej gramaturze i niskiej próbie – taka inwestycja nie przyniesie ci wiele zysku.

Jeśli możesz sobie pozwolić na kupno dużej ilości złota, warto nabyć sztabki. Szczególnie polecane są zakupy u światowych producentów, takich jak PAMP, Umicore lub Heraeus.

W przypadku inwestycji o mniejszej wadze warto kupić monety bulionowe – sprawdź kanadyjskie Liście Klonowe, brytyjskie Suwereny, południowoafrykańskie Krugerrandy, amerykańskie Złote Orły, australijskie Kangury lub austriackie Filharmoniki.

Przed zakupem wybranych sztabek czy monet pamiętaj także o wybraniu dobrego dilera – zarówno w sklepie fizycznym, jak i online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *