droga

3 sposoby, jak inwestować w siebie

Jakie sytuacje sprawiają, że wątpisz w swoje umiejętności? Rozwój osobisty lub inaczej „inwestycja w siebie” nie powinna być czynnością, na którą decydujemy się od czasu do czasu, ale naszym stylem życia – czymś zupełnie naturalnym. Masz wątpliwości, jak przenieść tę teorię do codzienności? Przeczytaj 3 proste sposoby, jak inwestować w siebie samego.

Nauka języków obcych

Umiejętność komunikacji w języku innym, niż tylko ojczysty (oraz angielski, który jest już powszechnie dostępny), to ogromny atut w twoim CV. Nie tylko zdobędziesz lepszą i ciekawszą pracę, ale także zaimponujesz każdemu pracodawcy, co może w ostateczności przesądzić o twoim zatrudnieniu. Nauka języków obcych nie jest trudna – od płatnych kursów grupowych, przez indywidualne korepetycje, aż po darmowe language exchange meetings, gdzie umawiasz się z obcokrajowcem na towarzyskie spotkanie konwersacyjne.

Rozwój pasji

Co uwielbiasz w życiu robić? Czy jest to taniec, piłka nożna, fotografia, a może najnowsze techniki robienia makijażu? W przypadku każdego z tych zainteresowań jesteś w stanie zdobyć poziom mistrzowski. W obecnych czasach, kiedy rozwój kariery jest tak elastyczny, jak zmieniające się trendy w wizażu, możesz osiągnąć sukces nawet tylko dzięki szlifowaniu swojej pasji.

Taka strategia wymaga jednak dużo pracy – poświęcaj na swój talent kilka(naście) godzin tygodniowo, chadzaj na dodatkowe kursy, zdobywaj certyfikaty i potrzebnych klientów.

Z biegiem czasu włożony trud zaowocuje konkretną wypłatą.

Podróże

Inwestycja w podróże w celach zarobkowych to nie jedyny sposób, w jakim częste wyjazdy za granicę przyniosą ci korzyści. Proste doświadczenia, jak chociażby umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, komunikacja z obcymi osobami czy generalna wiedza o innych krajach jest niezwykle cenna w świecie, który nazywamy powszechnie globalną wioską.

Dlatego, jeśli masz możliwość wyjazdu (nawet tego weekendowego w słowackie góry czy szybkiego zwiedzania Budapesztu ze znajomymi), nie zastanawiaj się długo – korzystaj z okazji i inwestuj w swój rozwój!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *