beach

Wakacje nad polskim morzem – gdzie pojechać?

Polskie morze stało się jednym z najczęściej wybieranych lokalizacji na wakacje nie tylko przez Polaków, ale również przez zagranicznych turystów. Nic dziwnego, ponieważ możemy pochwalić się nie tylko czystym morzem, ale także pięknymi piaszczystymi plażami i wieloma atrakcjami, które również czekają na przyjezdnych. Wybór miejsc do odwiedzenia jest bardzo szeroki i naprawdę trudno wybrać tą najlepszą miejscowość, ponieważ każda z nich zachęca innymi atrakcjami i ciekawymi miejscami. Gdzie więc warto pojechać, decydując się na wczasy nad morzem?

Wycieczka objazdowa

Ciekawym rozwiązaniem będzie wycieczka objazdowa wzdłuż brzegu Bałtyku. Dzięki temu będziesz mógł zwiedzić wiele nadmorskich miejscowości, wiele szerokich, pięknych plaż i poznać tamtejsze atrakcje. W każdej z naszych morskich miejscowości, są miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć, jak latarnie morskie, muzea czy parki. Wczasy nad morzem to przecież nie tylko leniuchowanie i opalanie się przy brzegu Bałtyku, ale również ciekawe wycieczki i zwiedzania wartych zobaczenia miejsc.

Chałupy welcome to

A jeśli wolisz spędzić wakacje w jednym miejscu, możesz wybrać Chałupy. To jedno z nielicznych miejsc nad polskim morzem, które oblewane jest z obu stron jego wodami, dzięki czemu właśnie w tym miejscu, oprócz otwartego dostępu do morza, jest również płytka Zatoka Pucka. To idealne miejsce do uprawiania wielu sportów wodnych zgłasza windsurfingu. Jeśli lubisz aktywnie spędzać wakacje i uczyć się nowych rzeczy, powinieneś wybrać się właśnie do Chałup i spróbować swoich sił ucząc się windsurfingu. To może być nie tylko niesamowita przygoda, ale także okazja, by zdobyć nowe umiejętności i być może odkryć nowe pasje i zainteresowania.

Chałupy to również miejsce, które nie oblegają tłumy turystów i można tam spokojnie wypoczywać, nawet z małymi dziećmi. Jest tam wiele pensjonatów oraz domków letniskowych, umieszczonych nad samym morzem, w których można spędzić nawet całe wakacje. Jest to więc idealne miejsce nie tylko do aktywnego spędzania tego letniego urlopu, ale również do odpoczynku w ciszy i spokoju.

Pełne atrakcji Międzyzdroje

Międzyzdroje to również ciekawe miejsce na spędzenie wakacji, nie tylko ze względu na piękne plaże, ale również z powodu wielu atrakcji, które sprawdzą się w przerwach między plażowaniem.

Sztandarową atrakcją w Międzyzdrojach jest Aleja Gwiazd, którą obowiązkowo należy zobaczyć, podobnie jak molo, które jest chętnie odwiedzanym miejscem nie tylko przez turystów, ale także przez miejscowych plażowiczów. To świetny pomysł na spacer zarówno dla zakochanych par, jak i dla rodzin z dziećmi.

Kolejne miejsce warte zobaczenia to Planetarium, które zapewnia rozrywkę i edukację w jednym. To jeden z nielicznych tego typu obiektów nad Bałtykiem, ale trzeba przyznać, że jest to ciekawa alternatywa dla spędzania czasu nad morzem i leniuchowania na plaży.

Warto udać się także do Muzeum Figur Woskowych, które posiada bardzo bogata ekspozycję, ponieważ składa się ona z około setki figur naturalnych wielkości. Można tam spotkać wiele gwiazd sportu, filmu czy polityki, ale także barwne postacie z bajek, które na pewno zainteresują najmłodszych.

Dzieciom na pewno spodoba się także Bałtycki Park Miniatur, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych budowli zlokalizowanych w państwach położonych nad Bałtykiem oraz spacer po Wolińskim Parku Narodowym, gdzie można spotkać wiele gatunków zwierząt, a wśród nich żubry eksponowane w specjalnej zagrodzie pokazowej.

Można więc śmiało powiedzieć, że wybierając nasze polskie morze na miejsce spędzenia wakacji, można cieszyć się piękną plażą, morzem, ale także wieloma atrakcjami, które także będą ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *