most

Praca sezonowa w Ameryce jak się załapać?

Okres wakacji to nie tylko czas leniuchowania i odpoczynku, ale również możliwość wyjazdu do pracy za granicę. Wielu korzysta z takiej propozycji zarobku podczas swojego urlopu i wyjeżdża, na przykład do Ameryki. Nic dziwnego, znacznie wyższe zarobki oraz chęć odwiedzenia tak odległego kraju i przeżycia przygody może skusić każdego. Zobacz jak znaleźć pracę w Ameryce.

Skorzystaj z pomocy agencji

Jest wiele agencji pośrednictwa pracy, które w swojej ofercie posiadają również propozycje zatrudnienia w Ameryce. Oferty dotyczą głównie Stanów Zjednoczonych i jest ich naprawdę dużo.

Wiele branż, takich jak gastronomia, budownictwo, rolnictwo czy szeroko pojęte usługi i handel kierują swoje propozycje właśnie do agencji pośrednictwa pracy. Korzystając więc z usług takiego pośrednika masz pewność, że oferta pracy którą wybierzesz będzie pewna, sprawdzona i z wyprzedzeniem będziesz wiedział co będzie należało do twoich obowiązków oraz najważniejsze, ile uda ci się zarobić.

Lista ofert jest naprawdę duża, począwszy od kelnerowania, pracy na budowie, w sklepie, pomagania przy sezonowych zbiorach, a skończywszy na zajmowaniu się dziećmi czy sprzątaniu u tamtejszych rodzin.

Agencje pośrednictwa pracy bardzo często oferują swoją pomoc nie tylko w znalezieniu pracy, ale również w zakwaterowaniu, załatwieniu ubezpieczenia czy w znalezieniu tańszego przelotu. W razie potrzeby, również podczas pobytu w Stanach możesz liczyć na pomoc pracownika agencji. Jest to więc bardzo prosty i wygodny sposób na znalezienie dobrej, wakacyjnej pracy w Ameryce.

Rekomendacja znajomych

Jeśli masz w Ameryce rodzinę lub przyjaciół, skorzystaj z ich pomocy w znalezieniu dobrej pracy. Znając lokalny rynek oraz przebywając na miejscu łatwiej będzie im znaleźć ciekawe i aktualne oferty zatrudnienia. Wówczas wyjazd do pracy, którą znaleźli dla ciebie znajomi będzie pewniejszy niż szukanie jej na własną rękę.

Internet

Aktualne oferty pracy możesz znaleźć również w Internecie. Wiele firm prosperujących na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady umieszcza informacje o wolnych etatach na swoich stronach internetowych. Można tam również znaleźć informacje o zakresie obowiązków oraz stawce wynagrodzenia. Za pomocą Internetu masz również możliwość wcześniejszego przesłania swojego cv i podania o przyjęcie na wybrane stanowisko.

W Internecie możesz znaleźć również wiele stron, na których zgromadzone są oferty pracy z różnych rejonów Ameryki. Oczywiście najwięcej z nich dotyczy pracy sezonowej przy zbiorach, ale można również znaleźć propozycję pracy jako kelner, opiekun dzieci i osób starszych lub sprzedawca, trzeba tylko dobrze poszukać.

Szukanie pracy na własną rękę

Jeśli zaliczasz się do odważnych osób i chcesz przeżyć wielką przygodę możesz spakować swoją walizkę i ruszyć w podróż za ocean. Na miejscu będziesz musiał poświęcić kilka dni na poszukiwania ciekawej i dobrze płatnej posady, ale przecież do odważnych świat należy! Jeśli wykażesz się odrobiną kreatywności i cierpliwości na pewno uda ci się znaleźć coś ciekawego.

Ofert pracy w Ameryce jest bardzo dużo, a stawka za godzinę jest znacznie wyższa niż w Polsce. Średnio zarobić można nawet 20 dolarów za godzinę, co może wydawać się sporym zyskiem. Ale czy do końca tak jest? Pamiętaj, że musisz ponieść również koszty przelotu, zakwaterowania i wyżywienia, które nie są wcale małe. Warto więc dobrze wszystko przemyśleć i przekalkulować, zanim zabukujesz samolot.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *