kasztan

Jak poradzić sobie z jesienną chandrą?

Jesienna pogoda, która bywa chłodna, wietrzna i deszczowa może popsuć humor każdemu. To właśnie jesienna chandra odbiera nam energię, siłę do działania i wpędza w ponury, kiepski nastrój. Jak radzić sobie z takim stanem? Zobacz, w jaki sposób pokonać jesienną chandrę.

Włącz muzykę i tańcz

Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak kilka minut tańca przy dźwiękach ulubionej muzyki. Nie zastanawiaj się, czy twoje ruchu dobrze wyglądają, czy to w ogóle są jakieś taneczne ruchy. Skacz, machaj rękami i głową w rytm muzyki. To twoja chwila szaleństwa, wykorzystaj ją! Zobaczysz jak szybko, pod wpływem aktywności fizycznej, w twoim organizmie wytworzą się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wspaniały nastrój gwarantowany, a wystarczyła tylko chwila świetnej zabawy.

Wyjdź z domu

Dzień spędzony w piżamie lub dresie, w łóżku, przed telewizorem i na bezcelowym przemieszczaniu się w kąta w kąt może dodatkowo pogłębić jesienną chandrę. Musisz zrobić coś dla siebie, coś co doda ci powera i nakręci do wyjścia z domu.

Ubierz się w wystrzałowe ciuchy, zrób makijaż i super fryzurę. Jeśli poprawisz swój wygląd, poprawisz również kiepski humor. Zadzwoń do znajomych i zorganizuj wyjście do kawiarni, do klubu czy do kina. Zobaczysz, że ponury nastrój minie ci ekspresowo.

Spotkaj się z przyjaciółmi

Sprawdzonym sposobem na walkę z jesienną chandrą jest doborowe towarzystwo. Kto, jak nie przyjaciele i znajomi pomogą ci w pokonaniu kiepskiego nastroju. Możecie pooglądać wspólnie śmieszną komedię, wybrać się na lody lub na spacer. Chodzi o to, by nie siedzieć samemu w domu, bo wówczas jesienna chandra dwoi się i troi. Uśmiechnięte buzie przyjaciół są skutecznym lekarstwem na ponury dzień.

Poćwicz

Najskuteczniejszym sposobem na kiepski nastrój jest aktywność fizyczna. Jeśli zaczniesz dzień od kilku minut porannego joggingu lub kilku prostych ćwiczeń w domu, naprodukujesz mnóstwo poprawiających humor hormonów szczęścia.

Już samo poranne przeciąganie się może dodać ci pozytywnej energii. Naprawdę nie trzeba dużo… kilka przysiadów, parę podskoków. Uśmiech zagości na twojej twarzy szybciej, niż będziesz się tego spodziewał.

Idź na zakupy

Zakupy, nawet drobne mogą niejednemu poprawić humor. Nie jest wcale powiedziane, że skutkuje to jedynie na kobiety. Mężczyźni również uwielbiają sprawiać sobie przyjemności nowymi gadżetami, a nawet ubraniami. Jeśli więc zakupy poprawiają nastrój również tobie, wybierz się od razu na upolowanie jakiegoś ciekawego drobiazgu.

Przygotuj coś pysznego do jedzenia

Powiedzenie „przez żołądek do serca” znane jest wszystkim, jednak nie każdy wie, że jedzenie może również szybko poprawić nastrój. Jedzenie ulubionych potraw również może dawać szczęście i dodatkową energię na walkę z jesienną chandrą.

Jeśli więc dopadł cię ponury nastrój, przyrządź swoją ulubioną potrawę, zrób się na bóstwo, zaproś znajomych i wspólnie spędźcie dzień, ciesząc się swoim towarzystwem. Jesienna chandra zniknie w mgnieniu oka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *