wielkanoc

Aranżacji domu na Wielkanoc – co kupić, jak wystroić

Nie masz pomysłu na wielkanocną aranżację swojego mieszkania? Dekoratorzy i styliści podpowiadają kilka ciekawych rozwiązań, które warto wykorzystać. Zobacz jak udekorować swoje mieszkanie, by nabrało nie tylko świątecznego, ale także eleganckiego i modnego wyglądu.

W pastelowych barwach

Styliści polecają wykorzystanie pastelowych barw w aranżowaniu wystroju wnętrz. Również tworząc wielkanocną dekorację możesz zainspirować się tym trendem.

W sklepach z dodatkami i kwiaciarniach na pewno znajdziesz porcelanowe lub ceramiczne zające i jajka, w stonowanych pastelowych odcieniach, które możesz postawić w widocznym miejscu solo lub dodając odrobinę mchu i zielonego bukszpanu stworzyć wielkanocną kompozycję. Możesz zainwestować także w poszewki na poduszki i zasłony również w pastelowych odcieniach, wówczas wiosenny i świeży efekt pasteli będzie bardziej wyeksponowany.

Jeśli masz niewielki budżet na wielkanocną aranżację, nie musisz wcale kupować nowych dekoracji i wydawać dużych pieniędzy, by modnie udekorować swój dom. Możesz wykorzystać kilka trików, by całkowicie zmienić swoje stare dekoracje i stworzyć nowy design w pastelowych odcieniach. Kup w pasmanterii lub kwiaciarni aksamitną kokardkę w odcieniu pastelowego różu, błękitu lub zieleni, wybierz odcień, który będzie motywem przewodnim twojej dekoracji. Jeśli posiadasz białe zające możesz przewiązać je kokardką i całkowicie zmienić ich wygląd. Taka pastelowa tasiemka doskonale wygląda także na białych świecach ustawionych na przykład na mchu. Zawiązując tasiemkę wokół świecy stworzysz bardzo ciekawą kompozycję, którą możesz dodatkowo wzbogacić jeśli dodasz jeszcze kilka tulipanów lub innych kwiatów w tym samym pastelowym odcieniu. Świeże kwiaty w podobnym odcieniu możesz ustawić w wazonie w jakimś widocznym miejscu, na przykład na wielkanocnym stole, by dodatkowo podkreślić twój pastelowy wystrój.

Nowocześnie i ponadczasowo

Wielkanocne figurki i dekoracje zawsze dobrze wyglądają w kolorze białym i srebrnym. To ponadczasowy wystrój, który modny jest w każdym sezonie, dlatego warto zainwestować w dodatki i dekoracje w tych kolorach. Taki klasyczny i bardzo elegancki wystrój doskonale będzie się komponował z bukietem świeżych kwiatów oraz zielonymi roślinami jak bukszpan czy mech. Do aranżacji w kolorze białym i srebrnym bardzo łatwo dobrać zastawę stołową oraz dodatkowe elementy dekoracyjne jak poszewki na poduszki, obrusy czy zasłony, ponieważ niemal wszystkie barwy będą się tu dobrze komponować. Nawet jeśli wszystkie dekoracje będą białe i dodasz tylko nieliczne elementy w srebrnym kolorze, stworzysz bardzo elegancki i ponadczasowy wystrój. Klasyka zawsze jest w modzie i na pewno za rok będziesz mógł ponownie wykorzystać taką dekorację.

Wśród wielu barw i kwiatów

Kolejny trend, który idealnie sprawdzi się w urządzaniu domu na Wielkanoc to bardzo kolorowe, wielobarwne dodatki połączone z białymi elementami. Kwiatowe kompozycje na figurkach Zająców wielkanocnych, ozdobnych paterach lub serwetach i obrusach doskonale wyglądają w takiej wielokolorowej odsłonie. Jednak, by stworzyć idealną kompozycję przy użyciu tak wielu barw naraz trzeba uważać, by nie przesadzić, dlatego najlepiej połączyć taką dekorację z białymi dodatkami. Kolorowe wielkanocne ozdoby, będą bardzo ładnie prezentować się na śnieżnobiałym obrusie i przy prostej klasycznej zastawie.

Zanim wybierzesz się do sklepu, by kupić świąteczne dekoracje zastanów się, jaki trend chcesz wybrać i jak ma wyglądać twoja Wielkanocna aranżacja. Z dodatkami nie można przesadzić, ponieważ zbyt duża ilość dekoracji może wprowadzić chaos. Pamiętaj, że wielkanocny akcent znajduje się nie tylko na figurkach wielkanocnego zająca czy kurczaka, ale także na serwetach, obrusach, ozdobnych paterach, doniczkach czy wazonach. Trafionym dodatkiem zawsze będą świeże kwiaty, na przykład tulipany, ale także forsycje, bazie czy hiacynty. Wybór dodatków i dekoracji wielkanocnych jest tak duży, że najlepiej najpierw stworzyć wizję świątecznej aranżacji w głowie, a potem dopiero wybrać się na zakupy, by efekt końcowy był imponujący.

Jedno przemyślenie nt. „Aranżacji domu na Wielkanoc – co kupić, jak wystroić

  1. Wielkanoc to moje ulubione święta. W związku z tym, że jest to święto przypadające na wiosnę, daje mi nadzieję, na piękniejsze jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *