ksiazki

4-5 książek dla przedsiębiorczych dziewczyn

Jeśli czujemy, że mamy dość marazmu – życiowego, zimowego, czy jakiegokolwiek innego, warto wykorzystać to uczucie, jako motywację do zmian w życiu. Paliwem dodatkowym mogą być inspirujące rzeczywistymi przykładami z życia kobiet z krwi i kości książki, na których lekturę warto poświęcić wciąż jeszcze chłodne wieczory. Jakie są nasze propozycje? Zapraszamy do lektury!

  1. „Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka”. Autor: Katarzyna Ratajczyk przedstawiła 11 wywiadów z kobietami, które nie mając doświadczenia w pracy w biznesie odważyły się założyć własne firmy. Pochodzą z różnych środowisk i działają w różnych branżach. Jak to się stało, że podjęły wyzwania i im sprostały?

  2. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Autorka Elena Favilla tak zadedykowała swoją książkę: “Do młodych buntowniczek ze wszystkich stron świata: wyzwólcie marzenia, mierzcie wysoko, stawiajcie opór, a w chwilach zwątpienia pamiętajcie: macie rację”. W swojej książce przedstawiła krótkie opowieści o wybitnych kobietach: podróżniczki, zawodniczki Formuły 1, sportsmenki, pisarki,  wynalazczynie, królowe, piratki i wojowniczki. Wszystkie je na przestrzeni wieków łączą: silna wola, upór i determinacja. Nie ma rzeczy niemożliwych.

  3. „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa” to książka autorstwa Sheryl Sandberg, która jest szefem operacyjnym Facebooka i jest przekonana, że kobiety świetnie pasują do roli lidera. Na podstawie własnych doświadczeń opisuje dlaczego w biznesie na wysokich stanowiskach jest tak niewiele kobiet i jak to zmienić. Książka jest napisana w sposób lekki i łatwo przyswajalny.

  4. „Zasady Cathie Black” to książka, w której autorka Cathie Black dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat tego, jak radzić sobie w życiu zawodowym. W tej publikacji znajdziemy praktyczne wskazówki na temat tego, jak radzić sobie z typowymi sytuacjami w miejscu pracy. Pochodzenie nie determinuje, nie gwarantuje ani i nie przesądza o naszej życiowej drodze. Jeśli możemy o czymś pomyśleć, możemy to także stworz1yć.

  5. „Być kobietą biznesu” – Grażyna Białopiotrowicz, Marzena Rogalska spisały 6 wywiadów z Polkami-sukcesu działającymi w świecie biznesu: Anna Dymna, Krystyna Janda, Małgorzata i Agnieszka Kotlonek, Dorota Soszyńska, Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, Lucyna Wieczorek. W tej książce znajdziemy praktyczne wskazówki pomocne w budowaniu pozycji i autorytetu, doskonaleniu umiejętność kierowania zespołem i motywowania pracowników, rozwijaniu umiejętności komunikacyjne i świadomym budowaniu swojego wizerunku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *