telefon

Bezpłatne organizery finansowe

Wbrew pozorom planowanie domowych finansów nie jest proste. Wydatki na zakupy spożywcze, chemię gospodarczą i opłaty trzeba połączyć z dodatkowymi wydatkami takimi jak ubrania, książki, “piątkowa pizza” czy święta, a wszystko to dopasować do potrzeb domowników. Poniżej znajdziecie cztery najciekawsze, najlepiej oceniane i bezpłatne organizery finansowe do zarządzania domowym budżetem.

Money Manager

Jest to aplikacja do zarządzania wieloma kontami: czekowo-oszczędnościowym, terminowym i inwestycyjnym oraz funduszami na karcie kredytowej. Poprzez opcje filtrowania oraz generowania raportów mamy możliwość kontroli przychodów, wydatków i przelewów między kontami. Można nadawać własne kategorie oraz zarządzać transakcjami powtarzanymi w regularnych odstępach czasu. Pozwala planować budżet, a następnie porównywać go z rzeczywistymi wydatkami.

Home Bank

Program, który współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi i umożliwia zakładanie osobnych kont dla wszystkich domowników. Każdy użytkownik może wprowadzać swoje wydatki, dochody oraz generować raporty z wykresami. Transakcjom można przypisywać czytelne etykiety i układać je według kategorii, a wszystkie dane można eksportować i importować między komputerami. Co istotne, można także ustawiać miesięczne limity na wydatki.

Finanse Domowe

Jest to program, który w prosty i przejrzysty sposób łączy w sobie funkcje dwóch powyższych, czyli daje możliwość monitorowania i analizowania wydatków, przychodów, oszczędności, wprowadzania limitów. Dodatkowo można za jego pośrednictwem zarządzać lokatami. Tu także mamy do dyspozycji kategorie oraz moduł dotyczący analiz i wykresów. Aplikacja pozwala także wprowadzać bardzo szczegółowe informacje dotyczące danego wydatku, takie jak: kwota, data, sposób płatności i kto go wygenerował.

GnuCash

Aplikacja umożliwiająca zakładanie wielu kont, w których można zapisywać przychody, jak i wydatki na konkretne cele (jedzenie, opłaty, rozrywka). Co ciekawe, każdy wpis jest zapisywany zgodnie z zasadami księgowości (rozchód z naszego konta i przychód na konto sumujące wydatki). Konta mogą obsługiwać różne waluty, możliwe jest również drukowanie potwierdzeń operacji oraz ich planowanie na przyszłość. Powyższe cechy sprawiają, że jest to program idealny zarówno do zarządzania budżetem domowym, jak i do wykorzystania w niewielkiej firmie.

Jedno przemyślenie nt. „Bezpłatne organizery finansowe

  1. Z wszystkich tu opisanych aplikacji najchętniej wypróbuję GnuCash ze względu na to, że posiadam Linux Ubuntu i wiem na pewno, że ta aplikacja będzie działać u mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *