dziewczyna-laptop

Rynek pracy we Wrocławiu – jaka praca od ręki?

Rynek pracy we Wrocławiu jest tak obszerny i przepełniony ofertami wolnych etatów, że każdy, niezależnie od stopnia wykształcenia i zdobytego doświadczenia na pewno znajdzie coś dla siebie. Nic więc dziwnego, że nawet osoby z poza okolic Wrocławia, próbują znaleźć tu dobrze płatną posadę. Zobacz, jakich pracowników poszukują wrocławscy pracodawcy.

Zauważalny deficyt

Wrocław rozwija się w bardzo zawrotnym tempie, cały czas powstają nowe miejsca pracy, a tym samym wolne posady. Niemal w każdej branży brakuje rąk do pracy, jednak największy  niedobór pracowników możemy zauważyć na takich stanowiskach, jak:

  • monter
  • operator wózka widłowego
  • stolarz
  • magazynier
  • tapicer
  • listonosz
  • kierowca.

Tak naprawdę na każdym kroku można zauważyć zapotrzebowanie na dobrych pracowników, sumiennych, pracowitych i co najważniejsze chętnych do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Praca od zaraz

Obecnie, chcąc znaleźć pracę we Wrocławiu nie trzeba długo szukać. W samym Powiatowym Urzędzie Pracy jest prawie 400 ofert pracy, dla ponad 2 000 potencjalnych pracowników. Oczywiście są jeszcze propozycje staży, które mogą być dobrym początkiem kariery zawodowej i możliwością na zdobycie nowych umiejętności.

Już podczas spaceru po centrach handlowych można zauważyć mnóstwo ofert pracy dla ekspedientek, sprzedawców czy pracowników ochrony i to od zaraz. Z miejsc można dostać pracę również w restauracji, kawiarni lub barze. We Wrocławiu sieć gastronomiczna jest bardzo rozwinięta i ciągle brakuje nowych pracowników. Należy jednak pamiętać, że chociaż pracę w sklepie czy restauracji można dostać od zaraz, to nie należy spodziewać się dużych zarobków oraz zatrudnienia na cały etat. Jest to jednak okazja, by zdobyć pierwszą pracę, nabrać doświadczenia i zarobić pierwsze pieniądze.

Pracę od zaraz, gdzie zarobki są wyższe można znaleźć w jednej z wrocławskich firm call center lub w firmach windykacyjnych. Nie jest to łatwe zajęcie, ponieważ wymaga od kandydatów umiejętności negocjacji, rozmawiania z ludźmi, radzenia sobie z problematycznymi klientami, a także pracy pod presją czasu. Można jednak, wykazując się dużym zaangażowaniem, uzyskać atrakcyjne premie i dodatki do niemałego wynagrodzenia.

Dobry specjalista na wagę złota

We Wrocławiu bardzo zauważalny jest deficyt wśród wykwalifikowanych pracowników fizycznych i inżynierów. Większości kandydatów po prostu brakuje kwalifikacji, dlatego pojawia się coraz więcej wolnych wakatów, a pracodawcy coraz bardziej odczuwają braki kadrowe w swoich przedsiębiorstwach.

Najlepszymi kandydatami na przyszłego pracownika są osoby, które mogą pochwalić się wysokimi kwalifikacjami, doświadczeniem, znajomością języków obcych i wyższym wykształceniem z dziedziny informatyki, zarządzania czy księgowości. Oczywiście o pracę na wysokim stanowisku managerskim lub w dużej korporacji trzeba się postarać, złożyć imponujące CV a także wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Warto jednak przejść tą drogę, by uzyskać bardzo dobre stanowisko, które zagwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie i rozwój kariery zawodowej.

We Wrocławiu cały czas brakuje rąk do pracy, dlatego każdy kto chce pracować, doskonalić swoje umiejętności i zarabiać, na pewno znajdzie tutaj zatrudnienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *