drzewa

Networking – jak to działa – dlaczego warto?

Zastanawiałeś się, jak duże znaczenie może mieć relacja z drugim człowiekiem? Jak wiele można zyskać dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, a przy tym czerpać również zyski dla siebie. Na takich zasadach opiera się właśnie networking, który jest podstawą dobrego biznesu wielu przedsiębiorców, ale nie tylko. Skierowany jest do każdego, kto chce przy pomocy wzajemnych relacji i wsparciu wiele zyskać również dla siebie. Zobacz, jak to działa i dlaczego warto skorzystać z networkingu.

Czym jest networking

Networking to szeroko pojęty proces wzajemnej wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości, który funkcjonuje dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów. Idee networkingowe bardzo promują również portale społecznościowe.

Networking w biznesie

Networking biznesowy jest zdecydowanie najszerszym i najbardziej rozwiniętym rodzajem networkingu. To nic innego, jak sieć nowych kontaktów biznesowych, którą należy podtrzymywać i pielęgnować. Nawiązywanie znajomości z szerokimi kręgami przedsiębiorców z różnych branż, sprzyja rozwijaniu biznesu, poprzez efektywne wymiany informacji i zapoczątkowanie właśnie w taki sposób relacji biznesowych.

Spotkania networkingowe skierowane są głównie dla małych i średnich firm, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na angażowanie dużych pieniędzy na marketing i reklamę.

Idee networkingu

Taka forma utrzymywania wzajemnych relacji oparta jest na kilku ideach, które znajdują swoje odzwierciedlenie nie tylko w biznesie.

  • obopólne rekomendowanie swoich usług
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
  • udzielanie pomocy, jeśli jest ona potrzebna
  • wzajemne zaufanie i poparcie
  • budowanie długotrwałych relacji opartych na obustronnych korzyściach.

Kluby networkingowe

Spotkania networkingowe organizowane są w wielu miastach w Polsce
i zrzeszają coraz większą liczbę zwolenników. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba organizacji, które przygotowują takie spotkania i pomagają w nawiązywaniu relacji networkingowych między uczestnikami.

Do największych klubów networkingowe w Polsce należą:

  • BNI Polska, to największa organizacja rekomendacji biznesowych w Polsce i na świecie, założona w kwietniu 2006r. Obecnie zrzesza ponad 200 000 członków w 73 krajach. Olbrzymi dorobek wiedzy i doświadczenia sprawia, że BNI jest jak grupa handlowców pracujących dla siebie nawzajem. Każdy stara się pomóc z zdobyciu wartościowych zleceń, aby móc maksymalnie wykorzystać potencjał tego mechanizmu.
  • Projekt Wspierania Przedsiębiorczości (PWP) to organizacja, która powstała w maju 2010 roku. Działa bardzo prężnie i cały czas powiększa grono swoich członków. Jej wyróżnikiem jest podział prowizji za zrealizowane kontrakty. PWP prowadzi także bardzo dużo szkoleń dla przedsiębiorców, na których można dowiedzieć się wielu ciekawych i bardzo przydatnych rad
    z dziedziny biznesu.

Networking to zdecydowanie jedna z najskuteczniejszych form reklamy i zdobywania nowych klientów, wspólników i pracodawców. Dzięki wzajemnym relacjom, opartym na uczciwości, zrozumieniu i dbaniu o wspólne dobro, można bardzo szybko rozwinąć swój biznes i prężnie nim zarządzać.

`

 

 Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *