check

Najlepsze banki w Polsce – przegląd maj 2017

Trudno jest ocenić, które banki możemy zaliczyć do czołówki najlepszych banków w Polsce. Możemy przyjąć różne kryteria, jak oferta, zadowolenie klientów z obsługi, liczba udzielonych kredytów lub na przykład dostęp do placówek. Za kryterium możemy przyjąć również ofertę kont osobistych i oszczędnościowych, które mogą stać się bardzo dobrym wyznacznikiem przy wyborze najlepszych banków. Nie każdy z nas korzysta z kredytów, ale zdecydowana większość z nas posiada konto osobiste. Jest to bardzo często pierwszy kontakt z bankiem, który może zamienić się w wieloletnią współpracę. Zobacz, które banki w Polsce są najlepsze pod względem ofert kont osobistych i oszczędnościowych.

 

Wybór konta osobistego jest bardzo ważny

Wiele osób, które chcą założyć konto osobiste ma spory dylemat, jak wybrać bank, który najbardziej będzie im odpowiadał. Zwłaszcza jeśli zakładamy konto po raz pierwszy chcemy dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty, by móc skorzystać z tej najbardziej atrakcyjnej. Nic dziwnego, to bardzo ważne by założyć konto osobiste w banku, który będzie rozumiał nasze potrzeby, będzie dbał o nasze oszczędności i który w razie potrzeby będzie mógł poratować nas kredytem.

Wybór wśród wielu banków i wielu różnych kont wcale nie jest taki prosty. Można oczywiście zasugerować się opiniami innych użytkowników, dostępnymi rankingami i porównywarkami ofert, które mogą pomóc nam w znalezieniu najlepszej oferty. Wszystkie te zgromadzone informacje ułatwią podjęcie decyzji i będą mieć wpływ na nasz ostateczny wybór.

 

Jaki bank wybrać, by założyć konto na dobrych warunkach.

Banki zachęcają nowych klientów do otwarcia rachunku różnymi sposobami, jednym z nich są kuszące promocje. Taką politykę przyjął właśnie bank Millennium, który proponuje nam bardzo atrakcyjne konto 360̊. Jak mówi regulamin promocji Money Mania, możemy otrzymać aż 560 zł premii. Dodatkowo bank proponuje bezpłatne ubezpieczenie assistance przez rok, przystępne opłaty oraz korzystne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Bank promuje rachunek hasłem „W Koncie 360̊ wszystko kręci się wokół Ciebie”, stawia na nowoczesność, funkcjonalność ale przede wszystkim skupia się na potrzebach swoich klientów.

Kolejnym bankiem, w którym warto założyć konto jest mBank, który zachęca nas do założenia eKonta Standard. Tutaj za otwarcie rachunku i aktywność na nim możemy otrzymać 400 zł premii, a przy tym korzystać z nowoczesnego systemu transakcyjnego oraz dobrze przygotowanej aplikacji mobilnej. Bank zachęca także przystępnymi opłatami oraz dobrą integracją z innymi produktami, jak fundusze, lokaty czy rachunki oszczędnościowe.

Jeśli chodzi o najlepsze oferty kont osobistych możemy wyróżnić także ING Bank Śląski, który proponuje nam Konto z Lwem Direct. Możliwość otrzymania 100 zł premii za otwarcie konta i nawet 1000 zł za polecenie zachęci każdego. Tabela opłat i prowizji jest bardzo przystępna, więc nie przerażą nas opłaty za prowadzenie konta, transakcje na rachunku czy inne usługi. Możemy również skorzystać z bardzo funkcjonalnego systemu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej, która posiada wiele przydatnych funkcji, jak na przykład finansometr.

 

Który bank ma najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe

Jeśli chodzi o odkładanie oszczędności na rachunkach, to tutaj najlepszą ofertą może pochwalić się Nest Bank. Oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym, które obowiązuje przez 3 miesiące wynosi dla kwot poniżej 50 000 2,25%, a powyżej tego limitu 2%. Jest to bardzo dobra oferta, mimo iż trwa tylko 3 miesiące. Po tym czasie bank proponuję ofertę standardową, która wynosi 1,2% dla każdej kwoty.

Kolejnym bankiem, w którym warto otworzyć rachunek oszczędnościowy jest Raiffeisen Polbank. Tutaj oprocentowanie mamy niższe niż w Nest Banku, ale i tak atrakcyjne w porównaniu do innych ofert. Wynosi ono 1,525% dla kwot do 100 000 i 1,225% dla kwot powyżej tej kwoty. Oprocentowanie może być jednak obniżone o 1 punkt procentowy jeśli nie dokonamy wpłaty przynajmniej raz w okresie rozliczeniowym  lub w danym miesiącu wypłacimy część naszych oszczędności. Plusem rachunku jest brak miesięcznych opłat za prowadzenie konta, za wpłaty na rachunek i pierwszą wypłatę w miesiącu. Minusem jednak jest koszt każdej kolejnej wypłaty, który wynosi aż 20 zł.

Warto rozważyć także założenie konta oszczędnościowego w Orange Finanse, gdzie trwa obecnie atrakcyjna promocja. Dotyczy ona oprocentowania, które przez pierwsze 6 miesięcy wynosi 3,5%, jednak jedynie dla sald na rachunku do kwoty 10 000 zł. Oprocentowanie standardowe w tym banku nie zwala z nóg, ponieważ wynosi ono od 0,50% do 1,00% i jest uzależnione od sum naszych oszczędności. Nie ma jednak opłat za prowadzenie konta, za wpłaty oraz za pierwszą wypłatę w miesiącu.

Przed podjęciem decyzji o wyborze banku, w którym założymy swoje konto osobiste lub oszczędnościowe dobrze jest zapoznać się z jego regulaminem, umową rachunku oraz tabelą opłat i prowizji. Najlepsze decyzje, również te o wyborze konta, podejmuje się zawsze znając pełne dane oraz wszystkie plusy i minusy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *