evening-sky

Last minute, a może jednak first minute? Co wybrać?

Niezmienna cena, największy wybór — tak zachęcani jesteśmy do skorzystania z tzw. oferty first minute, niższa cena i brak konieczności wcześniejszego zamrożenia gotówki, to z kolei główne zalety wycieczek last minute. Plusów i minusów jest jednak zdecydowanie więcej, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dobrze rozeznać się w temacie i nie dać się zwariować.

First minute — idealne rozwiązanie dla grup i rodzin z dziećmi

Oferta first minute kierowana jest przede wszystkim dla rodzin oraz większych grup — na kilka dni przed wyjazdem znalezienie miejsca dla dziesięcioosobowej paczki znajomych może stać się zadaniem niemożliwym, stąd, jeżeli planujemy wakacje w większym gronie, warto wcześniej zainteresować się odpowiednią ofertą. Co ważne wypoczynek w popularnych kurortach Grecji, Bułgarii czy Hiszpanii wraz z dziećmi również wymaga wcześniejszej rezerwacji, głównie ze względu na mniejszą ilość hoteli posiadających infrastrukturę przygotowaną z myślą o najmłodszych klientach.

Wakacje first minute należy kupować jak najwcześniej, mamy wtedy szansę na najlepsze oferty, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci — wcześniejsza rezerwacja terminu może się nie przełożyć na miejsca gratisowe dla naszych pociech oraz pokoje z najlepszymi widokami. Oferty tego typu potrafią być naprawdę bardzo korzystne, wystarczy jedynie odpowiednio wcześnie udać się biura podróży (najlepiej na minimum 6-8 miesięcy przed planowanym urlopem).

Przed podpisaniem umowy trzeba przede wszystkim dokładnie zapoznać się z warunkami ewentualnej rezygnacji z wycieczki lub możliwości zmiany jej terminu z przyczyn od nas niezależnych, co jest szczególnie ważne w przypadku wyboru jej terminu z dużym wyprzedzeniem.

Last minute, czyli coś dla prawdziwych „łowców okazji”

Oferta last minute przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które nie są zależne od sztywno ustalonego planu urlopów w firmie i mogą sobie pozwolić na wakacje z dnia na dzień, jak również nie mają sprecyzowanych planów co do kierunku podróży.

Warto zdawać sobie jednak sprawę, że w sezonie wysokim (lipiec-sierpień) ofert last minute nie ma, najlepszych okazji należy szukać po weekendzie majowym, do około połowy czerwca (biura podróży mają już wykupione czartery, jednak podróżnych nie ma jeszcze tak dużo, również hotele są skłonne obniżyć ceny, aby przed sezonem mieć możliwie jak największą liczbę gości). Drugim takim „złotym” terminem jest czas przed świętami Bożego Narodzenia — mało kto może sobie wtedy pozwolić na wakacje, co oznacza, że ceny są wtedy zaskakującą niskie. Święta to czas wzmożonych wydatków, jeżeli jednak uda Ci się upolować wycieczkę na Dominikanę za 1800 zł (tak, zdarzają się takie oferty!) pomocne mogą okazać się np. chwilówki przez internet, dzięki którym podróż życia w niezwykle okazyjnej cenie nie przemknie Ci wokół nosa oraz nie odbędzie się kosztem prezentów dla najbliższych.

Chcąc znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę last minute, trzeba cały czas uważnie obserwować strony internetowe biur podróży oraz najlepiej regularnie odwiedzać ich siedziby — najlepsze oferty last minute pojawiają się tak szybko, jak szybko znikają, stąd tylko najbardziej czujni mają szanse na wakacje życia w zaskakująco niskiej cenie.

 

 Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *